Connect with us

Bună, ce dorești să cauți ?

Foto-Video-Nunta Timisoara

Știri

Cerb împușcat mortal dintr-o mașină, în vestul țării.

Un arădean de 32 de ani a fost prins după ce a tras 4 focuri de armă din mașină și a împușcat un cerb.

Potrivit IPJ Arad, polițiștii l-au depistat, în zona localității Corbești-Roșia Nouă, pe bărbatul de 32 de ani din Gurahonț.

Acesta, în timp ce se afla în mașină, ar fi tras 4 focuri de armă în direcția unor animale sălbatice și ar fi împușcat un cerb.

În urma controlului efectuat, polițiștii au găsit în mașina bărbatului 20 de cartușe calibrul 30.06, un aparat termic de vedere pe timp de noapte și elemente din componența unei lunete.

Publicitate. Scroll pentru a continua.
Dami Ornament/

Acesta a fost reținut pentru 24 de ore pentru braconaj cinegetic, nerespectarea regimului armelor și munițiilor și uz de armă fără drept. El a fost prezentat magistraților Judecătoriei Lipova, care au dispus măsura preventivă a controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile.

Oferta cizme de dama Magazin BIG Mag

Sursa: Mediafax

Adaugă un coment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Vă recomandăm