CSM LUGOJ II, CAMPIOANĂ ÎN ”JUDEŢ” – 18 NOIEMBRIE 2015

CSM Lugoj II, lidera seriei a III-a, a învins în penultima etapă a turului Campionatul Judeţean de Fotbal Timiş, pe Sacoşu Turcesc cu scorul de 4-1, deşi la pauză lugojenii nu au fost lipsiţi de emoţii, pentru că oaspeţii conduceau cu   1-0. Echipa mai valoroasă s-a văzut în repriza a doua, gazdele punctând prin Beniamin Dobra, Cătălin Pîntea, Andrei Cut şi Denis Vânătu. În urma acestei victorii, CSM II a acumulat 36 de puncte, cu nouă mai mult de cât următoarea clasată – AS Bacova şi este campioană de toamnă. În această rundă, Viitorul Ştiuca a reuşit prima victorie din actuala ediţie a campionatului şi a scăpat de poziţia de ”lanternă roşie”. Formaţia de lângă Lugoj a trecut cu 3-2 de Buziaş şi a acumulat şase puncte.  Meci de succes a avut şi Găvojdia, care a învins Bazoşul Vechi cu 2-1. Nou promovata a acumulat 23 de puncte şi se află pe poziţia a cincea. AS Boldur a reuşit să smulgă un punct la Recaş, 1-1, şi să adune 23 de puncte, bilanţ care o situează pe locul patru. Autoliv Lugoj a avut de asemenea o prestaţie bună la Urseni, însă deşi a marcat patru goluri s-a întors învinsă, gazdele reuşind să înscrie de şase ori. Cosmin Ripan, vârful lugojenilor, a reuşit un hat – trick. Autoliv ocupă locul nouă cu 15 puncte. Etapa viitoare se va juca în 22 noiembrie.