Banner Mobilier Magazin BIG Mag

TIMIȘOARA SARACENS, VICTORIOASĂ DIN NOU

Timișoara Saracens a reușit să revină astăzi în era victoriilor, după perioada dificilă pe care a traversat-o. Echipa de rugbi a reușit să obțină pe teren propriu un scor categoric împotriva lui Dinamo București, într-o etapă de campionat național, scorul fiind 52 – 7. Cu un început „temperat”, meciul din Ronaț a oferit până la urmă un câștigător clar al disputei. Timișoara a reușit un opt eseuri. Scorul a fost deschis de Shennan, el culcând balonul în terenul de țintă. A urmat transformarea lui Samoa și scorul a urcat la 7 – 0. Dinamo a reușit la rândul ei un eseu prin Onofrei, transformat. Gazdele au continuat acțiunile ofensive și au mai punctat prin două eseuri, dar numai unul a fost transformat. La pauză era 19 – 7. Repriza a doua a fost la dispoziția rugbiștilor timișoreni, ei înscriind eseuri prin Manumua, Drenceanu, Shennan din nou și Lemnaru. Cu o excepție, toate au fost transformate de Samoa. În continuare, Timișoara Saracens va juca marți de la ora 11, în devans meciul cu Universitatea Cluj, pe teren propriu, deoarece apoi va avea de disputat restanța cu Steaua.