Connect with us

Bună, ce dorești să cauți ?

Mobila Moderna
melimeloparis.ro

Concerte și Spectacole

Meciurile de fotbal de la Euro 2024 pot fi urmărite pe un ecran mare, în piața J.C. Drăgan din Lugoj

Lugojenii vor putea să urmărească în aer liber timp de o lună de zile, meciurile ECHIPEI ROMÂNIEI de la Campionatul EURO 2024 din Germania, pe un ecran de mari dimensiuni, care va fi amplasat în Piața J.C. Drăgan.

Astfel, în acest sfârșit de săptămână, dar și luni după amiaza, microbiștii și nu numai sunt așteptați în zona care va fi special amenajată pentru acest eveniment sportiv european. Vineri va putea fi urmărit meciul din deschiderea Campionatului European de fotbal iar luni, de la ora 16.00, meciul echipei României cu Ucraina.

Înainte de meciuri și în timpul acestora, puteți servi la terasele din zonă preparate culinare, dulciuri, înghețată, dar și băuturi răcoritoare, fresh-uri, cocktail-uri sau limonadă.

Evenimentul este organizat de Casa de Cultură ”Traian Grozăvescu” a Municipiului Lugoj, Marea Muzică, Scena Muzicală și Primăria Municipiului Lugoj, în colaborare cu Radio Reșița.

Servicii Transmisie LIVE video pe facebook si youtube

Programul meciurilor de la EURO 2024

14 iunie

Grupa A: Germania – Scotia (München) – ora 22:00

15 iunie

Grupa A: Ungaria – Elvetia (Köln) – ora 16:00

Grupa B: Spania – Croatia (Berlin) – ora 19:00

Grupa B: Italia – Albania (Dortmund) – ora 22.00

16 iunie

Grupa D: Polonia – Olanda (Hamburg) – ora 16:00

Grupa C: Slovenia – Danemarca (Stuttgart) – ora 19:00

Grupa C: Serbia – Anglia (Gelsenkirchen) – ora 22:00

17 iunie

Grupa E: Romania – Ucraina (München) – ora 16:00

Grupa E: Belgia – Slovacia (Frankfurt) – ora 19:00

Grupa D: Austria – Franta (Düsseldorf) – ora 22:00

18 iunie

Grupa F: Turcia – Georgia (Dortmund) – ora 19:00

Grupa F: Portugalia – Cehia (Leipzig) – ora 22:00

 

19 iunie

Grupa B: Croatia – Albania (Hamburg) – ora 16:00

Grupa A: Germania – Ungaria (Stuttgart) – ora 19:00

Grupa A: Scotia – Elvetia (Köln) – ora 22:00

 

20 iunie

Grupa C: Slovenia – Serbia (München) – ora 16:00

Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt) – ora 19:00

Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen) – ora 22:00

 

21 iunie

Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf) – ora 16:00

Grupa D: Polonia – Austria (Berlin) – ora 19:00

Grupa D: Olanda – Franta (Leipzig) – ora 22:00

 

22 iunie

Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg) – ora 16:00

Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund) – ora 19:00

Grupa E: Belgia – Romania (Köln) – ora 22:00

 

23 iunie

Grupa A: Elvetia – Germania (Frankfurt) – ora 22:00

Grupa A: Scotia – Ungaria (Stuttgart) – ora 22:00

 

24 iunie

Grupa B: Croatia – Italia (Leipzig) – ora 22:00

Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf) – ora 22:00

 

25 iunie

Grupa D: Olanda – Austria (Berlin) – ora 19:00

Grupa D: Franta – Polonia (Dortmund) – ora 19:00

Grupa C: Anglia – Slovenia (Köln) – ora 22:00

Grupa C: Danemarca – Serbia (München) – ora 22:00

 

26 iunie

Grupa E: Slovacia – Romania (Frankfurt) – ora 19:00

Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart) – ora 19:00

Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg) – ora 22:00

Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen) – ora 22:00

 

Optimile de finala

 

29 iunie

Meciul 38: Locul 2A – Locul 2B (Berlin) – ora 19:00

Meciul 37: Locul 1A – Locul 2C (Dortmund) – ora 22:00

 

30 iunie

Meciul 40: Locul 1C – Locul 3D/E/F (Gelsenkirchen) – ora 19:00

Meciul 39: Locul 1B – Locul 3A/D/E/F (Koln) – ora 22:00

 

1 iulie

Meciul 42: Locul 2D – Locul 2E (Düsseldorf) – ora 19:00

Meciul 41: Locul 1F – Locul 3A/B/C (Frankfurt) – ora 22:00

 

2 iulie

Meciul 43: Locul 1E – Locul 3A/B/C/D (Munchen) – ora 19:00

Meciul 44: Locul 1D – Locul 2F (Leipzic) – ora 22:00

 

Sferturile de finala

 

5 iulie

Meciul 45: Castigatoarea meciului 39 – Castigatoarea meciului 37 (Stuttgart) – ora 19:00

Meciul 46: Castigatoarea meciului 41 – Castigatoarea meciului 42 (Hamburg) – ora 22:00

 

6 iulie

Meciul 48: Castigatoarea meciului 40 – Castigatoarea meciului 38 (Düsseldorf) – ora 19:00

Meciul 47: Castigatoarea meciului 43 – Castigatoarea meciului 44 (Berlin) – ora 22:00

 

Semifinale

 

9 iulie

Castigatoarea meciului 45 – Castigatoarea meciului 46 (Munchen) – ora 22:00

 

10 iulie

Castigatoarea meciului 47 – Castigatoarea meciului 48 (Dortmund) – ora 22:00

 

Finala EURO 2024 se joaca in 14 iulie la Berlin

 

Vă recomandăm

Știri

Venirea căldurilor insuportabile și a codului roșu de caniculă i-a făcut pe lugojeni să iasă din case și să caute locuri unde se pot...

Direct la Subiect

Marți, 16 iulie 2024, de la ora 17:00, emisiunea „Direct la Subiect” revine pe Stiri 24 PLUS și pe canalele de Facebook și YouTube....

Știri

Mai multe gospodării vor ramăne fără energie electrică timp de câteva ore pe zi, în săptămâna 15 – 21 iulie, în mai multe localități...

Lifestyle

Perioada de caniculă prin care trece Lugojul a determinat schimbarea programului de vizitare a pacienților internați la Spitalul Municipal ”Dr. Teodor Andrei”. Până în...

Publicitate bestvalue.eu