Traficul a fost afectat în zorii zilei pe autostrada A1, în județul Timiș, după un incident care a creat probleme serioase pentru șoferi. Un autotren a ajuns pe sensul opus de mers și a rămas blocat, provocând perturbări în circulație. Accidentul s-a produs la kilometrul 467, în apropiere de Șanovița, pe direcția Lugoj – Timișoara. Din motive care nu au fost precizate, un autotren a trecut pe sensul opus de mers, unde a rămas blocat.
Ca urmare a incidentului, traficul pe sensul Timișoara – Lugoj se desfășoară cu dificultate, fiind deviat pe banda de urgență până în jurul orei 10. Pe direcția Lugoj – Timișoara, circulația se desfășoară normal.







































































































































































