Numărul elevilor din județul Timiș diagnosticați cu COVID 19 a ajuns la 17. În ultimele 24 de ore, au fost confirmate încă patru cazuri: unul în Timișoara și trei în județ.
Și numărul cadrelor didactice infectate cu virusul SARS COV 2 este în creștere cu trei, față de ziua precedentă, astfel că, acum, sunt 14 diagnosticate cu COVID-19, a anunțat Inspectoratul Școlar.
În consecință, s-a dispus suspendarea cursurilor la 20 de clase, dublu față de ieri. Dintre acestea, 7 sunt în Timișoara, iar trei – în județ.





































































































































































