Autoritățile din Timiș nu iau în calcul, deocamdată, impunerea carantinei în Timișoara și în localitățile periurbane, deși rata de infectare cu virusul SARS-CoV-2 este foarte mare. Precizarea a fost făcută la Radio Timișoara de subprefectul Andrei Molnar.
Subprefectul de Timiș a mai spus că restricțiile impuse pe timp de noapte nu trebuie confundate cu carantina.
Pe de altă parte, subprefectul de Timiș, Andrei Molnar, a precizat că, în ultima perioadă a crescut numărul persoanelor care solicită vaccin anti-COVID 19.



































































































































































