Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o saltea care s-a aprins. Nu se știe însă dacă a fost vorba despre un gest intenționat sau un accident. Pacienţii au fost evacuaţi. Mai multe echipaje de pompieri au ajuns la faţa locului. Nu s-au consemnat victime..
Potrivit ISU Banat, incendiul s-a produs la un pavilion suport Covid. Incendiul a fost stins de personalul spitalului, până la ajungerea pompierilor. Au fost evacuate şase persoane, fără probleme medicale.
Pompierii au demarat o anchetă pentru a descoperi cum s-a produs mai exact incendiul.
Un incendiu foarte grav a avut loc în acest spital şi în urmă cu patru ani, pe 22 ianuarie 2017.





































































































































































