Un accident rutier mortal a avut loc sâmbătă seara pe DN 6 dinspre Lugoj spre Timișoara. Impactul i-a fost fatal motociclistului. Medicii ajunși la fața locului nu au putut face nimic să-i salveze viața.
„Pe DN 6 dinspre Lugoj spre Timișoara a avut loc un accident între un autoturism și un motociclist. Motociclistul, in varsta de 45 de ani, se deplasa pe DN6,pe banda 1, dinspre Lugoj spre Timisoara, iar la un moment dat a trecut pe banda 2 și a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un barbat de 42 de ani. In urma impactului, motociclistul a decedat. Politistii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpa„ transmit reprezentantii IPJ Timis.





































































































































































