Banner Mobilier Magazin BIG Mag

Victorie muncită în Cupa României! CSM Lugoj s-a calificat în sferturi, la fotbal

Optimile fazei judeţene în Cupa României au avut loc marți, 19 martie, și miercuri, 20 martie, de la ora 15,30. În prima zi de joc CSM Lugoj a întâlnit în deplasare pe CS Flacăra Parţa.Meciul a fost unul dificil, cu toate că prima repriză s-a încheiat cu 0-1 după golul lui Pițigoi, dar gazdele au marcat două goluri în mitanul second.

Lugojenii au reușit să aducă scorul la 2-2 prin golul lui Maier.

După prelungiri și penalty-uri, scorul final a fost 7-6 pentru echipa lugojeană.

Acest scor ne trimite în sferturi unde vom întâlni echipa din Sânnicolau Mare

Primul 11 trimis în teren de antrenorul Arpad Laczko a fost format din Amarinei, Lakatos, Vlădia, Roșie, Repede, Mărmăneanu, Maier, Do­bra,Talpa, Doboș și Pițigoi. Pe parcursul meciului au mai intrat Rus Andrei, Rus Răzvan, Silaghi, Breșneni și Popescu.

În cadrul acestei competiții, CSM Lugoj va întâlni sâmbătă, 23 martie, de la ora 15, în deplasare pe CS U Sânnicolau Mare.

sursa: redesteptarea.ro